GaleriaT. Shebanova gra - Pory roku Czajkowskiego
Wydarzenia |
Szukaj w Maestro |
||
|
|
||
Przegląd nowościFryderyk Chopin na "Wawer Music Festivalu"
W najbliższą niedzielę w atrakcyjnych wnętrzach Businessman Institute w Wawrze, w otoczeniu kilkusetletnich drzew, rozbrzmiewać będą najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina, będące świadectwem ludzkiego geniuszu. Mieszkańcom Warszawy, na inaugurację Międzynarodowego Roku Chopinowskiego w Wawrze, zaprezentuje je z udziałem Laureatki X Konkursu Chopinowskiego w Warszawie z 1980 roku - Tatiany Shebanovej, Stanisław Drzewiecki.
Przypomnijmy, że w tym roku obchodzimy 200. lecie urodzin Fryderyka Chopina - jednego z największych twórców muzycznych w historii. Urodził się na ziemi mazowieckiej w Żelazowej Woli dnia 22 lutego 1810 roku - jak widnieje w oficjalnych dokumentach lub 1 marca 1810 roku - jak twierdził sam Fryderyk i jego Rodzice. Utwory Chopina usłyszymy w mistrzowskim wykonaniu Stanisława Drzewieckiego, zdobywcy Grand Prix Konkursu Eurowizji w Bergen, Konkursu im. S. Rachmaninowa w Moskwie oraz najmłodszego laureata "Paszportu Polityki". Gospodarzem wieczoru bedzie red. Adam Rozlach z Polskiego Radia. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa 20 nagrodzonych prac, artystów, inspirowanych muzyką, duchem i osobą Fryderyka Chopina biorących udział w Międzynarodowym Konkursie Plakatowym "Fryderyku, wróć do Warszawy", który zgromadził blisko 300 prac prezentujących różne nurty, spojrzenia na przeszłość i teraźniejszość, w tym na 20-lat spędzonych przez Chopina w Warszawie. (inf. własna)
|
|||
Maestro jest tytułem jakim honoruje się najwybitniejszych muzyków wirtuozów dyrygentów śpiewaków i nauczycieli. Właśnie im oraz podążającym za ich przykładem artystom poświęcona jest ta strona |
|||
2006 Copyright © Wiesław Sornat (R) All rights reserved MULTART |