opery, balety, musicale, koncerty, recitale, operetki, festiwale, konkursy, śpiewacy, tancerze, reżyserzy, dyrygenci, pianiści, muzycy, orkiestry, wirtuozi, zespoły kameralne, scenografowie, choreografowie, donatorzy, antreprenerzy, fundacje
  • images/dyrygent/barenboim daniel 14-138.jpg
  • images/dyrygent/bernstein leonard 941-87.jpg
  • images/dyrygent/bruggen frans 547-1.jpg
  • images/dyrygent/czyz henryk 118-69.jpg
  • images/dyrygent/domingo placido 616-193.jpg
  • images/dyrygent/haitink bernard 921-6.jpg
  • images/dyrygent/kaspszyk jacek 317-185.jpg
  • images/dyrygent/kord kazimierz 66-84.jpg
  • images/dyrygent/krenz jan 658-38.jpg
  • images/dyrygent/latoszewski zygmunt 84-5.jpg
  • images/dyrygent/levine james 143-48.jpg
  • images/dyrygent/lutoslawski witold 127-174.jpg
  • images/dyrygent/madey boguslaw 32-434.jpg
  • images/dyrygent/maksymiuk jerzy 725-83.jpg
  • images/dyrygent/masur kurt 814-32.jpg
  • images/dyrygent/mehta zubin 562-10.jpg
  • images/dyrygent/menuhin yehudi 746-630.jpg
  • images/dyrygent/michnik ewa 829-241.jpg
  • images/dyrygent/minkowski marc 64-26.jpg
  • images/dyrygent/mutti riccardo 037-62.jpg
  • images/dyrygent/penderecki krzysztof 518-110.jpg
  • images/dyrygent/rachon stefan 744-4292.jpg
  • images/dyrygent/rowicki witold 96-67.jpg
  • images/dyrygent/roztropowicz mscislaw 76-703.jpg
  • images/dyrygent/santi nello 721-16.jpg
  • images/dyrygent/satanowski robert 941-194.jpg
  • images/dyrygent/sawallisch wolfgang 729-19.jpg
  • images/dyrygent/semkow jerzy 633-18.jpg
  • images/dyrygent/skrowaczewski stanislaw 530-19.jpg
  • images/dyrygent/strugala tadeusz 037-268.jpg
  • images/dyrygent/stryja karol 611-87.jpg
  • images/dyrygent/wicherek antoni 24-168.jpg
  • images/dyrygent/wit antoni 52-107.jpg
  • images/dyrygent/zedda alberto 172-27.jpg


Galeria



T. Shebanova gra - Pory roku Czajkowskiego




20 maj 2019       


Wydarzenia

  • Pierscien w Warszawie 917-481.jpg
  • Mozart w WOK 336-273.jpg
  • La Fenice 612-3.jpg
  • Mozart w WOK 93-28.jpg
  • Pierscien we Wroclawiu 665-157.jpg
  •  JKM Elzbieta II 627-100.jpg
  • Jubileusz,TW Lodz 713-100.jpg
  • Mozart w WOK 524-49.jpg
  • Papiez 131-192.jpg
  •  JKM Elzbieta II 627-207.jpg
  • Grzesinski Marek 85-473.jpg
  • Mistrz i Malgorzata 347-4367.jpg
  • Pierscien we Wroclawiu 638-262.jpg
  • Jubileusz Paprockiego 690-74.jpg
  •  JKM Elzbieta II 627-134.jpg
  • Mozart w WOK 336-461.jpg
  • Turandot 674-67a.jpg
  • Turandot 952-426.jpg
  • Jubileusz Paprockiego 690-42.jpg
  • Domingo w Zabrzu 272-149.jpg

Tłumacz na

Polish English French German Italian Russian

Szukaj w Maestro



Odwiedza nas

77 melomanów

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Przegląd nowości

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w Katowicach 10-23 września 2018

 

W kategori fortepianu 

 

I nagroda – Tymoteusz Bies (Polska)

II nagroda – Mateusz Krzyżanowski (Polska)

III nagroda – Seung Hui Kim (Korea Południowa)

Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego Tymoteusz Bies

 

W kategori skrzypiec

 

I nagroda – Sławomira Wilga (Polska)

II nagroda – Roksana Kwaśnikowska (Polska)

III nagroda – Maja Horvat (Słowenia)

 

Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego Sławomira Wilga

Nagroda Specjalna NOSPR – Udział w koncercie Roksana Kwaśnikowska

 

W kategori śpiewu 

 

I nagroda – Ewa Tracz (Polska)

II nagroda – Sylwia Olszyńska (Polska)

III nagroda – Agnieszka Jadwiga Grochala (Polska)

 

Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego Ewa Tracz

 

Wyróżnieni zostali pianiści kameraliści - Radosław Kurek (Polska), towarzyszący podczas konkursowych przesłuchań skrzypkom i Maurycy Stawujak (Polska) towarzyszący śpiewakom.

 

W kategorii kwartetów smyczkowych

 

I nagroda – Eliot Quartett (Rosja, Niemcy, Kanada)

II nagroda – Selini Quartet (Rosja, Rumunia,  Grecja)

III nagroda – New Music Quartet (Polska)

 

Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego Eliot Quartett

 

Konkurs kompozytorski

 

I nagroda – Giovanni Bonato (Włochy) za utwór „The Old Lie”

II nagrody – nie przyznano

III nagroda – ex aequo 

Eunho Chang (Korea Południowa) za utwór „Phenomenon for orchestra”

Daniele Gasparini (Włochy) za utwór „Once beyond a time”

Lim Youngjin (Korea Południowa) za utwór „A Reed Swayed by the Wind”

 

Nagrodzone kompozycje zostaną zaprezentowane przez Narodową Orkiestrę Polskiego Radia

 


Maestro jest tytułem jakim honoruje się najwybitniejszych muzyków wirtuozów dyrygentów śpiewaków i nauczycieli. Właśnie im oraz podążającym za ich przykładem artystom poświęcona jest ta strona
2006 Copyright © Wiesław Sornat (R) All rights reserved MULTART